2019-08-26

Kask C4 Pro Carbon – recenzja topowego szczękowca

Nowy lider wśród szczękowców – tak w największym skrócie można opisać kask Schuberth C4 Pro Carbon, czyli udanego następcę C3 Pro. W nowym modelu niemieccy inżynierowie nie tylko zadbali o jeszcze lepsze wytłumienie, ale także zredukowali wagę i zastosowali technologie rodem z Formuły 1, przenosząc nieosiągalne do tej pory materiały do kasku drogowego. Zainteresowani zakupem Schuberth C4 Pro Carbon? Jeżeli tak, zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą recenzją.


Jeszcze mocniejsza i lżejsza skorupa

Ocenę kasku należy zaczynać od najistotniejszego elementu, czyli skorupy. W C4 Pro Carbon zastosowano ultralekkie włókno węglowe. Obniżono także wagę kasku, a dzięki dopracowanej bryle, poprawiono aerodynamikę. Kask projektowano i testowano w tunelu aerodynamicznym, co da się odczuć zaraz po przekroczeniu 100 km/h. Kask podczas jazdy z większymi prędkościami idealnie przylega do głowy, nie generuje drgań czy dyskomfortu. Dzięki zintegrowanemu systemowi wentylacji, powietrze jest idealnie rozkładane wewnątrz kasku, co również ma ogromny wpływ na komfort jazdy.Jazda w Schuberth C4 Pro Carbon jest po prostu przyjemna i cicha. Nie zapominajmy jednak, że to nadal szczękowiec! Kaski tego typu z reguły są ciężkie i głośne. C4 Pro zachowuje wszystkie zalety szczękowca, eliminując przy okazji wszystkie wady związane z tego typu konstrukcją kasku. To tak, jakby połączyć idealne cechy kasku turystycznego z tym, czym charakteryzują się kaski integralne – lekkość, idealne dopasowanie, cisza i spokój – nawet podczas szybkiego przejazdu autostradą.Wnętrze i zapięcie

Schuberth C4 Pro Carbon nie ustępuje jakością nawet w najmniejszym detalu. Wnętrze jest w pełni wyjmowane, posiada rowki na okulary – całe wnętrze jest wykonane w technologii bezszwowej. Producent zdecydował się zastosować podszewkę Öko-Tex 100. Jednocześnie wnętrze kasku jest miłe w dotyku i bardzo szybko układa się do kształtu głowy. Na efekt nie trzeba długo czekać – takie dopasowanie wyściółki skutkuje wynikiem 85 db osiąganym przy prędkości 100 km/h (testowane na motocyklu typu naked).


W C4 Pro Carbon zastosowano wygodne zapięcie typu micro-lock, w pełni regulowane po obu stronach. Kask bez problemu można zdjąć/założyć, bez konieczności ściągania rękawic motocyklowych.


Nowy wymiar komunikacji

Kask Schuberth C4 Pro Carbon prócz dopracowanej do granic możliwości skorupy i wnętrza, oferuje dodatkowy, zintegrowany system komunikacji. Wewnątrz kasku zamontowano dwa głośniki, antenę oraz mikrofon. System ten jest gotowy do pracy po podłączeniu słuchawki SENA. Na słuchawkę zostawiono specjalny otwór, po podłączeniu systemu kask tworzy integralną całość z urządzeniem, nie przeszkadzając w codziennym użytkowaniu. System działa świetnie, dźwięk jest czysty a komunikacja między kierowcą a pasażerem odbywa się bez zakłóceń.


Podsumowanie

Schuberth C4 Pro Carbon to szczękowiec idealny. Potwierdzają to nie tylko liczne recenzje i testy, ale także zadowoleni użytkownicy, którzy wreszcie mogą cieszyć się wszystkimi walorami kasku szczękowego, bez godzenia się na kompromisy. C4 Pro to konstrukcja pozbawiona wad, w pełni przemyślana i sprawdzająca się podczas jazdy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 309 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Expres wysyłka. Idealnie
2024-05-30
Wszystko z najwyższymi standardami. Świetny kontakt z klientem. Pomoc w podjęciu decyzji i realizacji zamówienia. Polecam.

Certyfikat Rzetelności

pixel