2019-03-20

Recenzja kasku C4 Pro

Szukając szczękowego kasku motocyklowego nie sposób nie natknąć się na niemiecką propozycję Schuberth C4 Pro. Chociaż poprzednia wersja C3 Pro już uchodziła za jeden z najlepszych kasków szczękowych dostępnych na rynku, C4 Pro wchodzi na nowy, jeszcze bardziej wyśrubowany poziom, oferując motocyklistom lżejszą, cichszą i trwalszą skorupę, z którą zjechanie świata wzdłuż i wszerz nie będzie stanowić żadnego problemu. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się konstrukcji C4 Pro i wyjaśnić, w czym tkwi jego fenomen. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury.

Wykonanie i komfort

Kaski szczękowe nie mają łatwo – zwykle są wybierane przez bardzo wymagających podróżujących motocyklistów, którzy prócz maksymalnej ochrony, liczą także na wygodę. Niestety nie wszystkie konstrukcje i szczęki spełniają te wymagania – zwykle szczękowce są za ciężkie, za głośne i niedopracowane pod kątem aerodynamiki. C4 Pro można uznać za dosyć dużą rewolucję, jeżeli chodzi o wszystkie typowe bolączki kasków szczękowych. Kask jest przede wszystkim lekki i cichy (wykonany z kompozytów węglowych). Aby potwierdzić tą tezę, wystarczy rozpędzić się do 100 km/h – głośność nie powinna przekroczyć 82 db (pomiar wykonany podczas jazdy motocyklem typu naked). Takie osiągi do tej pory były zarezerwowane tylko i wyłącznie dla topowych kasków integralnych. Szczękowce z racji swojej konstrukcji nawet nie zbliżały się do tej granicy – przy C4 Pro jest zupełnie inaczej. Jak wspomnieliśmy, kask jest nie tylko cichy, ale także bardzo lekki. Jest to cecha niezwykle pożądana przy dłuższych wyjazdach czy szybszych przelotach po autostradzie. Lekkość i dopracowana bryła aerodynamiczna nie powoduje uporczywego huśtania kasku podczas jazdy. Niczego nie można także zarzucić wizjerowi – dołączony do zestawu pin lock sprawdza się świetnie, wizjer jest duży i przejrzysty, a blenda świetnie sprawdzi się w każdy słoneczny dzień.

 Kask szczękowy Schuberth C3 Pro Echo Orange


Aerodynamika ponad wszystko

Czym różni się C4 Pro od C3 Pro? To pytanie zadają sobie nie tylko przyszli użytkownicy kasków marki Schuberth, ale także obecni posiadacze C3 Pro, którzy mogą rozważać wymianę kasku na nowszy model. Otóż producent podczas projektowania następcy kultowego C3 Pro spędził o wiele więcej czasu w tunelu aerodynamicznym, efektem tych prac jest kask Schuberth C4 Pro, który może pochwalić się jedną z najlepiej zaprojektowanych skorup aerodynamicznych dedykowanych dla motocyklistów. Poczuć to można podczas szybszej jazdy – zero unoszenia, huśtania czy też mimowolnego skręcania kasku – konstrukcja utrzymuje idealną linię, nie męcząc karku i nie zmuszając motocyklisty do korygowania ułożenia głowy.


Kask szczękowy Schuberth C4 PRO Fragment White


C4 Pro – dla kogo?

Reasumując, kask C4 Pro to konstrukcja bardzo udana, poprawiająca mankamenty (i tak uznawanego za jednego z najlepszych szczękowców) C3 Pro i wynosząca produkcję kasków na zupełnie nowy, wyższy poziom. Kask jest dedykowany dla bardzo wymagających motocyklistów, którzy muszą czuć, że na głowie mają produkt wysokiej jakości, chroniący ich w najcięższych warunkach i przy okazji oferujący im najlepsze doznania z jazdy – taki właśnie jest C4 Pro.
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 292 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-11
Szybka wysyłka zgodnie z zamówieniem
2024-04-10
Ok

Certyfikat Rzetelności

pixel